SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skål 14677142
nr 1467 7142
Skål
på for, med lock, nysilver, 1800-tal. Höjd: 40 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 16 maj 2022
kl 19:25:50
13/5 22:09:18
350 kr
16/5 18:25:37
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.